היתרונות הבריאותיים של יחסי מין

היתרונות הבריאותיים של יחסי מין

מספר מילים 290

מה יכול להיות טוב יותר מחיי מין בריאים? עבור זוגות רבים, התשובה היא כלום. מחקרים מצאו כי לא רק שמין מועיל מספיק עד כדי כך שהוא נחשב לחלק חשוב מהבריאות והרווחה הכללית של האדם, אלא שהוא גם מועיל לבריאות הפיזית והנפשית כאחד. הנה כמה מהיתרונות המפתיעים של יחסי מין.

1. הפגת מתח

כולנו חווים מתח בדרכים שונות ובדרגות שונות, וזה יכול בקלות לגבות מחיר מהגוף שלנו. במהלך יחסי מין, הגוף משחרר אוקסיטוצין ואנדורפינים, הידועים גם בשם הורמוני הנאה. הורמונים אלה ידועים כמפחיתים את רמות הקורטיזול, ההורמון שמשתחרר כאשר אנו מרגישים לחוצים, ובכך מרגיעים את הגוף ומאפשרים רגיעה.

2. ביטחון מוגבר

הנאה מינית היא לא רק פיזית, היא גם נפשית. מחקרים הראו כי אלה המקיימים יחסי מין קבועים יכולים להיות בעלי רמות גבוהות יותר של ביטחון עצמי. במהלך פעולת המין, אנדורפינים משתחררים המקדמים תחושות של אושר. זה, בתורו, מגביר את הביטחון העצמי ואת תחושת החיבור הרגשי בין בני הזוג.

3. חסינות משופרת
ישרא סקס

לא הרבה אנשים מודעים לכך, אבל יחסי מין יכולים גם לספק דחיפה למערכת החיסונית. מתברר שמי שעושה את המעשה על בסיס קבוע יכול להילחם במחלות מסוימות, כמו הצטננות, טוב יותר מאלה שלא. זאת בשל שחרור מוגבר של אימונוגלובולינים וחלבונים מגיבי C.

4. שינה טובה יותר

לבסוף, יתרון גדול של יחסי מין הוא שינה משופרת. הסיבה לכך היא כי פעילות מינית לעתים קרובות מוביל לשחרור של ההורמון מלטונין, אשר מסייע לווסת את מחזור שינה-ערות של הגוף. אז עבור אלה הסובלים מנדודי שינה, סקס יכול להיות דרך מועילה וטבעית מאוד כדי לקבל מנוחת לילה טובה יותר.

קשה להכחיש את היתרונות של יחסי מין. למרות שלעולם אין להשתמש בו כשיטה להימנע או לפתור בעיות או בעיות בסיסיות אמיתיות, חיי מין בריאים אכן יכולים להביא ליתרונות פיזיים ונפשיים חיוביים רבים. זה יכול לעזור להרגיע מתח, להגביר את הביטחון העצמי, לתמוך במערכת החיסון ולהוביל לשנת לילה טובה יותר.

בלוג סקס בנות מסויימות מאמרים נוספים

הפנים הגבריות והנשיות של פטישים

כשזה מגיע לסקס, יש עולם שלם של פטישים שם בחוץ: חלקם נחשבים מקובלים ומקובלים חברתית, בעוד שאחרים קיצוניים יותר. נטיות חריגות כביכול אלה, ללא קשר לרמת הקבלה שלהן, נוטות להיות בעלות אופי גברי-נשי כפול שלעתים…

הפנים הגבריות והנשיות של פטישים

תתכוננו לחקור את רמת גן – עיר צבעונית עשירה בהיסטוריה וניגודים

רמת גן היא עיר ישראלית תוססת הממוקמת מזרחית לתל אביב ובסמוך למטרופולין תל אביב-יפו. חלק מאזור גוש דן המאוכלס מאוד, עיר זו של מעל 142,000 הפך לנקודה חמה ידועה עבור אלה המחפשים חוויה עירונית מרגשת.…

תתכוננו לחקור את רמת גן – עיר צבעונית עשירה בהיסטוריה וניגודים

בתוך העולם האלגנטי והמסקרן של הדירה הדיסקרטית

מי שלא מכיר את המושג עשוי להיות מופתע לגלות כי לדירה דיסקרטית, מקום של זנות יוקרתית, יש עבר ארוך ומפואר. בחלקים רבים של העולם, דירות דיסקרטיות עדיין פועלים והאווירה הדיסקרטית והאלגנטית שלהם הפכה אותם לחלק…

בתוך העולם האלגנטי והמסקרן של הדירה הדיסקרטית