מהו פטיש מין ומה זה אומר?

מהו פטיש מין ומה זה אומר?

מספר מילים 350

המונח "פטיש מיני" משמש להתייחסות לדחף או רצון עזים ולעתים קרובות ארוטיים לעסוק בפעילות מינית ספציפית או לחוות הנאה מינית בדרך מסוימת. זה לא בהכרח הפרעה או סימפטום של כל סוג של מחלת נפש; אלא זהו עניין מיני אידיוסינקרטי. בניגוד לפרפיליה, פטיש מיני אינו כרוך בדרך כלל בסיכון לפגיעה או מצוקה עבור אף אחד מבני הזוג.

ההגדרה של פטיש מיני היא סובייקטיבית במקצת, ויכולה להשתנות במידה רבה מאדם לאדם. בדרך כלל, פטיש מיני כרוך בתחושה מוגברת של עוררות מינית, או הנאה מחפץ, מעשה או חלק גוף מסוים שאחרים עשויים שלא למצוא מושכים מינית. פטישים מיניים יכולים לכלול חפצים נפוצים ופעולות כגון נעליים, רגליים, קשירות או אפילו בגדי לטקס. פטישים אחרים יוצאי דופן ונדירים יותר עשויים לכלול חפצים כגון עור, רפש או אפילו שיער.

www.israelekpo.com
למרות פטישים סקס עשוי להיראות מוזר או אפילו טאבו, הם יכולים למעשה להיות נורמלי למדי ובריא. למעשה, הוא האמין כי רוב האנשים חוו איזה סוג של התנהגות פטישיסטית בשלב כלשהו בחייהם. חשוב לציין כי פטיש מיני לעולם לא צריך לגרום לאדם להרגיש בושה, נבוך או לא רצוי במערכת יחסים מינית בהסכמה.

בנוסף למתן הנאה מינית, פטישים מיניים יכולים גם להגביר את רמת הקרבה והאינטימיות בין בני זוג. פטיש מין אינו מתייחס רק להנאה פיזית; זה יכול להיות גם על ההיבט הפסיכולוגי של המצב. לדוגמה, זוגות מסוימים עשויים ליהנות ממשחק תפקידים או להתחפש לתחפושות כדי להגביר את ההנאה מההנאה הגופנית המשותפת שלהם.

אנשים המזדהים כבעלי פטיש מיני עשויים למצוא פעילויות מסוימות מהנות גם מחוץ לחדר השינה. כדי להיות ברור, אנשים אינם חווים עוררות או הנאה מכל הפעילויות הקשורות פטיש מין; הם עשויים למצוא בהם הנאה רק בהקשרים מסוימים. לדוגמה, מישהו שיש לו פטיש לרגליים עשוי למצוא הנאה ללבוש ציוד רגליים, לצפות בזוגות רגליים המוצגים בכמה תוכניות טלוויזיה או סרטים, או אפילו לראות רגליים של זר בציבור.

פטישי מין לעולם לא צריכים להיות מקור לבושה. אם זוג נהנה מפעילות הקשורה לפטיש ששניהם מוצאים מהנה, הם לא צריכים להרגיש נבוכים או לא נוח בקשר לזה. זו יכולה להיות דרך נהדרת להוסיף משהו חדש ומרגש לכל מערכת יחסים מינית. בסופו של דבר, הדבר החשוב הוא לתקשר בפתיחות ובכנות עם בן / בת הזוג שלך כדי להבטיח שזו חוויה מועילה ומהנה לשני הצדדים.

בלוג סקס בנות מסויימות מאמרים נוספים

ריפוי בעיות זיקפה: הבנה והתגברות על האתגר

תפקוד לקוי של זיקפה (ED) הוא מצב המשפיע על מיליוני גברים ברחבי העולם, גורם להם לחוות קושי בהשגת או שמירה על זקפה. בעוד שזה נפוץ עבור גברים מדי פעם להיאבק עם תפקוד לקוי של זיקפה,…

ריפוי בעיות זיקפה: הבנה והתגברות על האתגר

יחסי מין: אקט אינטימי ומורכב

יחסי מין, הידועים גם בשם coitus או הזדווגות, הם פעולה של החדרה ודחיפה של איבר המין הזקוף של גבר לתוך הנרתיק של אישה לצורך הנאה מינית, רבייה, או שניהם. זהו היבט טבעי ובסיסי של המיניות…

יחסי מין: אקט אינטימי ומורכב

זקפה: מדריך מקיף להבנת התגובה המינית הגברית

התגובה המינית הגברית היא תהליך מורכב המערב גורמים פיזיולוגיים, פסיכולוגיים ונוירולוגיים. בליבה של תגובה זו עומדת הזקפה, תופעה פיזיולוגית הנחוצה לקיום יחסי מין ורבייה. למרות היותו היבט בסיסי של המיניות הגברית, נושא הזקפה יכול להיחשב…

זקפה: מדריך מקיף להבנת התגובה המינית הגברית