ספגטי א-לה פוטנסקה

ספגטי א-לה פוטנסקה

מספר מילים 289

גם אם אינכם דוברים איטלקית, סביר להניח שאתם מבינים למה מכוונת המילה פוטנסקה. זהו מתכון ספגטי אשר תורגם לעברית בתור ”הספגטי של הזונה“ ומסעדות איטלקיות מכובדות, בארץ ובעולם מגישות את המנה הזו.

אז מה בדיוק הקשר בין הספגטי הזה לתעשיית המין?

טוב, ככל הנראה אם יש לכם הערב בילוי בדירות דיסקרטיות בחיפה, כנראה שלא תריחו ריח תבשילים מהמטבח של פסטות איטלקיות, ואם כן אז זה לגמרי במקרה. אבל בכל זאת מדוע מנת ספגטי יוקרתית זכתה לשם הזה?

האגדה מספרת

ישנן גרסאות שונות לסיפור, אחת מהן היא על בחורה איטלקייה אשר אירחה גברים בדירתה. כלומר עסקה במקצוע העתיק בעולם. אך היא שמרה זאת בסוד מבעלה. ומידי יום כאשר בעלה חזר הביתה וציפה לאכול את התבשילים, היא חיפשה משהו מהיר שתוכל לעשות על מנת שבעלה לא יחשוד במה שהיא עשתה כל היום בבית…

גרסה אחרת מספרת שזוהי מנה אותה הכינו הזונות בנאפולי. מכיוון שלא הורשו לצאת מפתח ביתן, הן נדרשו למצוא פתרונות לבישול מהמוצרים שיש בבית, וכך הגו את המתכון.

נכון או לא נכון איננו יודעים, אך המתכון מוגש במסעדות איטלקיות רבות. הוא מבוסס על עגבניות, שמן זית, זיתים, צ‘ילי, צלפים, שום ולפעמים גם אנשובי. ישנן גם גרסאות אחרות המבוססות על ירקות מקופסאות שימורים. הטעם הכללי הוא די מלוח.

אם תרצו לנסות להכין את מנת הספגטי המפורסמת, להלן מתכון פשוט:

לצורך הכנת הרוטב, שימו במחבת שמן זית וכמה שיני שום, עד שהן מתחילת להזהיב. הוסיפו אנשובי קצוץ, צלפים, זיתים וקצת צ‘ילי. ערבבו והמשיכו לחמם במשך דקה נוספת.

לאחר מכן הוסיפו פחית עגבניות מרוסקות וכוס מים. תבלו בפלפל שחור, אורגנו ומלח. לאחר שהכול הגיע לרתיחה, בשלו לעשר דקות נוספות על חום נמוך. הרוטב צריך להיות סמיך, אך אם נראה לכם שהוא מתייבש הוסיפו מעט מים. זהו גם הזמן להתחיל לבשל את הפסטה. וכאשר הכל מוכן הגישו ביחד.

ראיתם כמה שזה פשוט? באמת מתאים לסטראוטיפ של אורח החיים של זונות במאה הקודמת.

בלוג סקס בנות מסויימות מאמרים נוספים

ריפוי בעיות זיקפה: הבנה והתגברות על האתגר

תפקוד לקוי של זיקפה (ED) הוא מצב המשפיע על מיליוני גברים ברחבי העולם, גורם להם לחוות קושי בהשגת או שמירה על זקפה. בעוד שזה נפוץ עבור גברים מדי פעם להיאבק עם תפקוד לקוי של זיקפה,…

ריפוי בעיות זיקפה: הבנה והתגברות על האתגר

יחסי מין: אקט אינטימי ומורכב

יחסי מין, הידועים גם בשם coitus או הזדווגות, הם פעולה של החדרה ודחיפה של איבר המין הזקוף של גבר לתוך הנרתיק של אישה לצורך הנאה מינית, רבייה, או שניהם. זהו היבט טבעי ובסיסי של המיניות…

יחסי מין: אקט אינטימי ומורכב

זקפה: מדריך מקיף להבנת התגובה המינית הגברית

התגובה המינית הגברית היא תהליך מורכב המערב גורמים פיזיולוגיים, פסיכולוגיים ונוירולוגיים. בליבה של תגובה זו עומדת הזקפה, תופעה פיזיולוגית הנחוצה לקיום יחסי מין ורבייה. למרות היותו היבט בסיסי של המיניות הגברית, נושא הזקפה יכול להיחשב…

זקפה: מדריך מקיף להבנת התגובה המינית הגברית