תפקוד לקוי של זיקפה: גורם, סימפטומים וטיפול

תפקוד לקוי של זיקפה: גורם, סימפטומים וטיפול

מספר מילים 416

allsexylady.com- אתר מומלץ

תפקוד לקוי של זיקפה (ED), או אימפוטנציה, הוא מצב שכיח אצל גברים, שבו הם מתקשים להשיג או לשמור על זקפה מספקת. בעוד מצב זה נפוץ למדי בקרב גברים, הסיבות יכולות להשתנות מפיזיות לפסיכולוגיות – וטיפולים שונים זמינים.

ED מוגדר בדרך כלל כחוסר היכולת להשיג ולשמור על זקפה המספיקה ליחסי מין. אמנם זהו הסימפטום העיקרי, המצב יכול לכלול גם קשיים עם שפיכה או רמות ליבידו נמוכות. ED יכול להשפיע על גברים בכל הגילאים ויש להם השפעה משמעותית על איכות החיים של המטופל, כמו גם על היחסים של בני הזוג עצמו.

הגורמים ל- ED

הגורמים ל- ED יכולים להשתנות, אם כי גורמי סיכון מסוימים קשורים למצב. גורמים פיזיים כוללים הגדלה שפירה של הערמונית, סוכרת, לחץ דם גבוה, השמנת יתר ומחלות לב. סיבה גופנית אפשרית נוספת היא נזק עצבי שנגרם כתוצאה מניתוח ערמונית או טיפולים אחרים. תרופות מסוימות יכולות גם להוביל לאין אונות. סיבות פסיכולוגיות עשויות לכלול חרדה, דיכאון, מתח או חוסר עניין במין. למרות שגורמים פסיכולוגיים מסוימים יכולים להיות גורם תורם, יש להתייחס ל- ED כבעיה רפואית – ולא רק רגשית.

הסימפטומים של ED

הסימפטום העיקרי של ED הוא, כמובן, חוסר היכולת להשיג או לשמור על זקפה. תסמינים אחרים יכולים לכלול ליבידו נמוך, שפיכה מוקדמת, שפיכה מעוכבת או חוסר תשוקה מינית. במקרים מסוימים, הסובלים עשויים אפילו לחוות זקפה שאינה מספיקה ליחסי מין. במקרים חמורים, הסובלים מ- ED עלולים להתקשות להשיג זקפה ללא גירוי מיני או מגע פיזי ישיר.

טיפולים עבור ED

טיפולים רפואיים עבור ED משתנים, בהתאם לסיבת המצב. עבור ED פיזי, שינויים באורח החיים הם בדרך כלל הצעד הראשון בטיפול. זה עשוי לכלול הצעות דיאטה ופעילות גופנית, כמו גם ירידה במשקל והפסקת עישון. עבור ED פסיכולוגי, פסיכותרפיה וייעוץ עשוי להיות מומלץ.

במקרים בהם שינויים באורח החיים אינם משפרים ED, תרופות כגון מעכבי PDE-5 נקבעים בדרך כלל. אלה ידועים בכך שהם מספקים התחלה מהירה של פעולה, כלומר הם יכולים לעזור לך להשיג זקפה תוך 30 דקות מרגע נטילתם.

תרופות אחרות כגון Alprostadil או טיפול בתחליפי טסטוסטרון נקבעו גם עבור ED, בהתאם לסיבה.

עבור אלה שאינם מגיבים לתרופות או חווים תופעות לוואי, ישנם טיפולים אלטרנטיביים זמינים כגון שתלי פין ומכשירי ואקום. אלה כרוכים בהשתלה כירורגית של צינורות בתוך הפין על מנת ליצור זקפה.

בעוד ED יכול להיות בעל השפעה שלילית על הביצועים המיניים שלך ואת מערכת היחסים, חשוב לדעת כי עזרה זמינה. עליך לדבר עם הרופא שלך אם אתה חווה סימפטומים כלשהם של ED על מנת לקבל אבחנה מדויקת ולקבל טיפול המתאים לצרכים האישיים שלך.

אם לא מטופלים, ED יכול להיות בעל השפעה משמעותית על הרווחה הנפשית והפיזית שלך. עם זאת, עם טיפול מתאים, רבים מסוגלים ליהנות מיחסים נורמליים ללא הפחד או המבוכה הקשורים ED.

בלוג סקס בנות מסויימות מאמרים נוספים

לראות את היופי של תל אביב, ישראל

תל אביב, הידועה כעיר שלא עוצרת, היא מרכז תרבותי וכלכלי מרכזי של ישראל. ממוקמת על חוף הים התיכון, תל אביב היא עיר תוססת מלאת חיים, אנרגיה ויופי. זהו ביתם של כמה מחיי הלילה הטובים בעולם,…

לראות את היופי של תל אביב, ישראל

ברוכים הבאים ללב התוסס של ישראל – תל אביב

תל אביב, עיר השוכנת לחוף הים התיכון, הפכה ללב התוסס של ישראל. היא הוכתרה על ידי האו"ם כאחת הערים היצירתיות ביותר בעולם, והיא באה לידי ביטוי בתרבות, בארכיטקטורה ובחיי הלילה שלה. תל אביב היא יעד…

ברוכים הבאים ללב התוסס של ישראל – תל אביב

תל אביב היא העיר הגלובלית של ישראל: מדריך לתרבות עשירה ולמראות מרגשים

הנמל הראשי של ישראל והעיר השנייה בגודלה בתל אביב ידועה ברחבי העולם בזכות טיילת החוף שלה, סצנות האמנות וחיי הלילה התוססות והמטבח האקלקטי. ממוקמת על חוף הים התיכון, תל אביב הפכה למרכז עולמי מרכזי של…

תל אביב היא העיר הגלובלית של ישראל: מדריך לתרבות עשירה ולמראות מרגשים