תרגול הטנטרה: מדריך מקיף

תרגול הטנטרה: מדריך מקיף

מספר מילים 372

טנטרה היא מסורת רוחנית עתיקה שמקורה בהודו בסביבות 500 לפנה"ס. זוהי צורה של יוגה המשתמשת בתרגולים פיזיים, פסיכולוגיים ורוחניים כדי להביא את התודעה האנושית להרמוניה עם היקום. לפעמים מתייחסים אליה כאל "דרך המוחלט" או "נתיב הטרנספורמציה". מדריך מקיף זה לתרגול טנטרה מכסה את ההיסטוריה, המנדטים והגישה שלה.

מקורות הטנטרה

העיסוק בטנטרה מקורו בהודו בתקופה הוודית בסביבות 500 לפנה"ס. הוא הושפע מתורתם של הוודות, האופנישדים וטקסטים עתיקים אחרים. היא מבוססת על עקרון האיחוד והאינטגרציה, אותו ניתן לראות במיזוג של תרגולים פיזיים, מנטליים ורוחניים.

התיאוריה הטנטרית מציעה כי ידע, אקסטזה פנימית וחמלה יכולים להיות מושגים על ידי מתרגלים באמצעות הבנה, משמעת רוחנית פנימית ומדיטציה. מתרגלי הטנטרה ידועים בדרך כלל כמתרגלי טנטרי או טנטרה.

המנדטים של הטנטרה

העיקרון העיקרי המשותף לכל הדיסציפלינות הטנטריות הוא ההבנה שהגוף הפיזי הוא ביטוי של התודעה שנמצאת מעבר. הטנטרה מאמינה בשילוב של שני היבטים אלה של טבע האדם, הפיזי והרוחני. ככאלה, התרגולים מדגישים דיסציפלינות פיזיות ומנטליות, כגון אסאנה ופראניאמה, מדיטציה והדמיה, על מנת להביא לשינוי מהותי בשני הרמות.

חסידי הטנטרה מכירים בכך ששילוב של גוף וקהילה יכול להוביל לרווחה טובה יותר. על פי תורות טנטריות, כאשר הגוף והתודעה משולבים, אדם יכול לחוות איחוד עם האנרגיה הפנימית שלו, מה שמאפשר לו לגשת לעוצמה האמיתית שלו ולפוטנציאל של האנרגיה האלוהית, או שאקטי. שיווה ושאקטי הם שני עקרונות בסיסיים של טנטרה.

גישת הטנטרה

ניתן לחלק את גישת הטנטרה לשתי קטגוריות עיקריות: הדרך השמאלית והנתיב הימני. הדרך השמאלית מתמקדת בעיקר בפריצת האגו האישי ובחוויית אחדות עם האלוהי, דבר שניתן לעשות באמצעות מגוון תרגולים, כגון סקס טנטרי או מדיטציה. לעומת זאת, הדרך הימנית מתמקדת בשילוב גוף ורוח, ובפיתוח אחריות אישית וחוסן פנימי.

המטרה של שתי הדרכים זהה: לחולל טרנספורמציה – הבנה של טבעה האמיתי של המציאות. כדי להשיג זאת, מתרגלי טנטרה מתרגלים תרגילים פיזיים ומנטליים, כגון עבודת נשימה ומדיטציה, כמו גם תנוחות יוגה המביאות לאינטגרציה ואיזון, כגון אסאנה, פראניאמה ומודראס.

מסקנה

טנטרה היא תרגול רוחני עתיק יומין ששורשיו בהודו, המשלב תרגולים פיזיים, מנטליים ורוחניים כדי להביא לשינוי אמיתי של התודעה האנושית. לפעמים מתייחסים אליה כאל "דרך המוחלט" או "נתיב הטרנספורמציה". באמצעות תרגול הטנטרה, מתרגלים יכולים לחוות אקסטזה פנימית וחמלה, ויכולים לגשת לעוצמה האמיתית שלהם ולפוטנציאל של האנרגיה האלוהית. היא נחלקת לשתי דרכים עיקריות, השמאלית והימנית, ושתיהן מכירות בחשיבות שילוב הגוף והרוח. באמצעות תרגול של תרגילים פיזיים ומנטליים, כגון תנוחות יוגה, עבודת נשימה ומדיטציה, אדם יכול לחוות איחוד עם האנרגיה הפנימית שלו ועם האלוהי.

בלוג סקס בנות מסויימות מאמרים נוספים

לראות את היופי של תל אביב, ישראל

תל אביב, הידועה כעיר שלא עוצרת, היא מרכז תרבותי וכלכלי מרכזי של ישראל. ממוקמת על חוף הים התיכון, תל אביב היא עיר תוססת מלאת חיים, אנרגיה ויופי. זהו ביתם של כמה מחיי הלילה הטובים בעולם,…

לראות את היופי של תל אביב, ישראל

ברוכים הבאים ללב התוסס של ישראל – תל אביב

תל אביב, עיר השוכנת לחוף הים התיכון, הפכה ללב התוסס של ישראל. היא הוכתרה על ידי האו"ם כאחת הערים היצירתיות ביותר בעולם, והיא באה לידי ביטוי בתרבות, בארכיטקטורה ובחיי הלילה שלה. תל אביב היא יעד…

ברוכים הבאים ללב התוסס של ישראל – תל אביב

תל אביב היא העיר הגלובלית של ישראל: מדריך לתרבות עשירה ולמראות מרגשים

הנמל הראשי של ישראל והעיר השנייה בגודלה בתל אביב ידועה ברחבי העולם בזכות טיילת החוף שלה, סצנות האמנות וחיי הלילה התוססות והמטבח האקלקטי. ממוקמת על חוף הים התיכון, תל אביב הפכה למרכז עולמי מרכזי של…

תל אביב היא העיר הגלובלית של ישראל: מדריך לתרבות עשירה ולמראות מרגשים